Vystoupení předsedy výboru Spolku

Dne 13.4.2021 zasedal Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči ZHMP. Na programu byl podnět na změnu stávajícího územního plánu týkající se zastavitelnosti lesoparku Na Krejcárku, u ulice Novovysočanská. Na jednání vystoupil předseda našeho Spolku s obhajobou zeleně a uvedl argumenty proti navrhovaným změnám. Rozhodnutí zatím přijato nebylo a projednání bylo přesunuto na příští jednání Výboru pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči ZHMP na středu 12. 5. 2021 v 09:00 hod. v Zastupitelském sále Nové radnice, Mariánské náměstí 2 (zadní vchod). Souběžně bude projednán i podnět na změnu stávajícího územního plánu týkající se zastavitelnosti lesoparku Na Krejcárku, a to pod ulicí  Kunešova. Výbor Spolku připravuje obdobnou obhajobu i pro zeleň pod ulicí Kunešova.